Harrach speciál 12° kávové


Obsah alkoholu 5,2%

Stejně jako v naší zemi můžeme spatřit lány polí se zlatavým ječmenem a zelené révy chmelnic, tak stejně nás může v rovníkových zemí učarovat pohled na bíle kvetoucí kávovníky s jasnými červenými plody. Stejně tak jak důležitá je poctivá práce sladovníků při hvozdění sladů, tak stejně důležitá je práce pražičů kávy, při jejím pražení. Stejně jako si pivo vydobylo od pradávna svou pozici na kolbišti nápojů, tak stejná a neotřesitelná pozice mezi nápoji patří kávě. Snad právě proto vznikl v našem pivovaře kávový ležák. Pivo jehož základ je v barevném sladu, který je tak tmavý jak kávová zrnka čerstvě pražené arabiky jejíž esence se do tohoto výrazně temného ležáku přidává po 70 dnech zraní piva v ležáckém sklepě. Ochutnejte kávový ležák, české pivo s vůní exotických dálek. Dálek jež jsou domovem rostliny Coffea......

Malostranský pivovar Velké Meziříčí byl vystavěn a zprovozněn v průběhu let 2003 - 2004. První vaření piva zde proběhlo na Velký pátek 9. dubna 2004. Pivovar tím navázal na staletou tradici vaření piva ve Velkém Meziříčí, která zanikla v únoru 1949. Maximální produkcí 4000 hektolitrů piva ročně se řadí do kategorie minipivovarů. Pivo je nefiltrované a nepasterované, vařené tradiční rukodělnou metodou. Typické měděné varny, ve kterých se varný proces odehrává, jsou přímo ve stylové restauraci. V současné době můžete ochutnat tři druhy piv - světlý ležák, tmavý ležák a speciál, které nesou stejný název Velkomeziříčský Harrach.

V Malostranském pivovaře se vaří výhradně piva českého typu, světlé a tmavé pivo o stupňovitosti téměř 12° a speciální světlé pivo o stupňovitosti takřka 14°. Tyto piva vynikají svým působivým charakterem jako je přírodní nasycení oxidem uhličitým, medovou barvou, jemnou vůní, bohatou pěnivostí a plností (tzv. chlebnatostí) chuti. Ležáky u nás vařené jsou bohaté na přírodní vitamín B, který je ve velké míře přítomen v kvasinkách spodního kvašení, jež způsobuji lehké zakalení piva.

Doba zrání piva dosahuje v pivovaře až 70 dní. Všechna piva jsou nefiltrovaná a nepasterovaná, prosta jakýchkoliv přídavků stabilizátorů a jiných nepřírodních látek.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [63%]
2  [38%]
3  [0%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.38

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK