Velké Březno - Březňák speciál jantarový ležák


„Také pro letošní vánoční trh jsme opět připravili speciální polotmavý ležák, který v našem pivovaře vaříme pouze jednou ročně. Na trhu by se měl objevit na začátku prosince,“ říká ředitel pivovaru Jaroslav Rottenborn. Pro speciál se již také připravuje zcela nová etiketa. Speciální pivo velkobřezenští sládci uvařili v polovině září, poté „putovalo“ na několik dní do spilky, kde probíhalo hlavní kvašení. „Od začátku října pak pomalu dozrává v ležáckých sklepích. Abychom dosáhli té správné chuti a nic neuspěchali, museli jsme pivo uvařit již čtvrt roku před jeho uvedením do obchodů,“ popisuje ředitel pivovaru.

Vánoční speciál vaří pivovar Velké Březno pravidelně pouze jednou ročně již několik let. Je to skutečně pivo vařené od začátku jako polotmavé, to znamená, že nevzniká mícháním tmavého a světlého piva, takzvaným „řezáním“, ale jako polotmavé je přímo na varně připravováno. „Polotmavé barvy dosahujeme přidáním speciálních tmavých sladů ve správném poměru a množství, která jsou vždy takovým tajemstvím každého sládka,“ podotkl Jaroslav Rottenborn. Dodal, že polotmavý Březňák je jakousi třešničkou na dortu pro zákazníky, kteří mají Březňáka rádi a zůstávají mu po celý rok věrní.Pivo Březňák stejně jako Zlatopramen, Louny a Dačický patří do skupiny Drinks Union. Pivo Březňák, které proslavil také pan Cibich, bodrý muž shlížející z etikety, patří k nejúspěšnějším značkám pivovarské skupiny. „Z různých soutěží po celé zemi jsme si přivezli již přes šedesát různých ocenění,“ uvedl Rottenborn. Naposledy to bylo na Žatecké dočesné 2007. O pivovaru Velké Březno: Historie pivovaru sahá až do 17. století. Pivovar například jako první v tehdejším Československu začal v roce 1930 používat automatický zátkovací stroj systému Alka Jonsson ze Švédska. Značku Březňák proslavil zejména Victor Cibich, velkobřezenský přednosta stanice, který shlíží z etikety více než 100 let. Pivovar Velké Březno v současnosti vaří světlé a tmavé výčepní pivo, světlý ležák a 14° speciál.Drinks Union je česká nápojová skupina se sídlem v Ústí nad Labem, kterou vlastní několik fyzických osob. Firma zastřešuje pivovary v Krásném a Velkém Březně, v Lounech a Kutné Hoře. Vyrábí piva Zlatopramen, Březňák, Louny a Dačický. Součástí skupiny je také divize KB LIKÉR, výrobce několika desítek druhů lihovin v čele se Starou mysliveckou. Roční výstav piva skupiny zahrnující i licenční výrobu piva Zlatopramen v Rusku se pohybuje kolem milionu hektolitrů. Více než čtvrtina produkce piva putuje do zahraničí. Drinks Union patří mezi největší domácí výrobce piva.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [27%]
2  [45%]
3  [9%]
4  [18%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 2.18

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK