Jihlava Radniční Postapocalyptic Ale 12° - Cascade


Dnes Vám nabídneme čtvrté pokračování série ochutnávek pro rok 2013 z Radničního pivovaru v Jihlavě – Post Apocalyptic Ale 12°.

Jedná se o celoroční projekt Single Hop Ale, který je svou komplexností v našich končinách značně ojedinělý. Sládkové každý měsíc uvaří limitovanou várku piva typu Pale Ale. Zajímavé na tom je, že po celý rok zachovají postup vaření, stupňovitost, hořkost i barvu piva, ale u každé várky změní chmel, takže se jedná o tzv. "kontrolovaný experiment", který umožňuje odhalit různé vlivy chmele na chuť a aroma v pivu.

Pro únorovou várku byl vybrán chmel Cascade –aromatická odrůda chmele s vyváženou hořkostí, květinové a citrusové aroma, často používaná pro „suché chmelení". Je pěstována v USA od roku 1972. Vznikla křížením odrůdy Fuggle a ruské odrůdy Serebrianka. Použití převážně pro americké typy „ale", IPA, porter.

Pivo bude vždy vařeno jako Pale Ale, při jehož výrobě budou použity dva slady a jeden chmel (5x chmelení!!!).

Chmel : Cascade

Obsah alkoholu : 4,9% alc.

Hořkost : 42 IBU

Stupňovitost : 12,7° plato

Barva : 8,0 EBC.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [43%]
2  [57%]
3  [0%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.57

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK