Broumovský Opat Bitter


Pivovar Broumov obsadil 2.místo v kategorii PIVOVAR 2006 udělované každoročně Sdružením přátel piva.

Všechny druhy piv, které jsou v broumovském pivovaru vyráběny, se vyznačují mírně nasládlou chutí, která tato piva po celá desetiletí charakterizuje.

Pivovar Broumov přichází před letošním létem s již třetím druhem piva, které bude vyráběno pouze sezónně. Po polotmavé "sedmnáctce" a medové "dvanáctce"přichází na pivní trh extra hořká "jedenáctka" BITTER, která se však vymyká celému současnému portfoliu vyráběných piv. Konzumenta zaujme extrémní hořkostí, kterou pivu dodává zvýšené množství žateckého polotmavého červeňáku.

Pivo je slámově žluté, lehké, od prvního dojmu se vyznačuje podivuhodně svěží chmelovou vůní a suchou příchutí, přičemž sladové pozadí nijak neruší dlouho doznívající suchou hořkost. Je velmi osvěžující a lákavě chutné. Je to pivo, které se velmi příjemně pije. To, čím pivo boduje, není extrémní síla nebo stupňovitost, nýbrž výraznost chuti a vůně.

Nevěříte.. Pak Vám nezbývá než ochutnat. Dobrou chuť.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [58%]
2  [14%]
3  [21%]
4  [5%]
5  [2%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.79

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK