Budvar Bud 16°


Dnes můžete v Netopýrovi ochutnat tradiční budějovický speciál Bud 16°, který je obyčejně k dostání pouze v třetinkových láhvích. Nyní Vám ho nabízíme poprvé v točené podobě.

Doba zrání : 200 dní!!!

Obsah alkoholu : 7,5% obj.

Střední říz, střední až vyšší plnost. V chuti sladší, sladové, s náznakem karamelových tónů, se střední chmelovou hořkostí, s kořenitými a citrusovými chmelovými tóny a velmi lehkou alkoholovou linou. Dlouhé sladové, lehce karamelové a citrusově chmelové doznívání. Na závěr alkoholová hřejivost. Pěkně vyvážená sladší sladovost a chmelová hořkost. Dobře pitelné.

Pro znalce prahnoucí po pivních specialitách vaří v Budvaru toto pivo na míru. Nejen díky kvalitním přírodním ingrediencím a 700 let dlouhé tradici výroby budějovického piva, ale především díky rekordní,200 dnů dlouhé době zrání je toto pivo označováno za vrchol pivní alchymie.

Jeho bohatá, hustá, jemná pěna a tmavší zlatavá barva vám napoví to, o čem vás pak výraznější sladová chuť přesvědčí. Bud 16° je opravdovou perlou, jakousi třešničkou na dortu, kterou si zaslouží být zakončen každý náročný den.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [22%]
2  [33%]
3  [33%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [11%]

Průměrná známka piva je 2.67

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK