AleBrowar Sweet Cow


Dnes můžete poprvé v Netopýrovi ochutnat pivo z polského pivovaru. Někteří z vás si asi řeknou, že jsem se zbláznil objednávat polské pivo. Nemusíte se však obávat. Na piva z pivovaru AleBrowar jsme slyšeli hlavně pozitivní recenze.

AleBrowar je projektem tří mladých mužů - Barteka, Michala a Areka - a na polském pivním trhu začal působit začátkem roku 2012. Jedná se o pivovar bez pivovaru podobně jako český Nomád nebo Falkon. Avšak na rozdíl od těchto dvou kočovných pivovarů AleBrowar nikde nekočuje. Namísto toho vaří pouze v jednom pivovaru - Gościszewo (v angličtině se takovýmto projektům říká contract brewing). AleBrowar se věnuje pouze svrchně kvašeným pivům.

Sweet Caw spadá do kategorie Milk stout (nebo taky Cream Stout či Sweet Stout), která se od klasických stoutů liší přidáním laktózy. Ta způsobuje zjemnění piva a uhlazení drsnějších chmelových a pražených tónů a též jakožto nezkvasitelná přispívá k vyšší plnosti piva.

Obsah alkoholu : 5% obj.

Stupňovitost/EPM : 12°

Hořkost : 28 IBU

Slad : pšeničný, vídeňský, Carafa, Pale Ale, CaraPils

Chmel : Challenger, Fuggle

Kvasinky : Safale S-04

Další přísady : pražený ječmen, ovesné vločky, laktóza

Vydařené pivo s nasládlou příchutí mléčného kakaa, jemné a lehce krémové.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [29%]
2  [43%]
3  [29%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 2

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK