Šitbořice První chodský pivovárek na Moravě Kulak 12°


Dnes Vám nabídneme pivečko, o kterém se dá opravdu říct, že je z domácího pivovaru. Vaří jej sládek Jan Šlefr, který pracoval 11 let v dnes již neexistujícím Domažlickém pivovaru a po přestěhování do Brna dalších 10 ve Starobrně. Právě díky výrobním postupům v tomhle pivovaru, které už s vařením piva neměly nic společného v něm dozrála myšlenka založit si vlastní pivovárek.

První chodský pivovárek na Moravě je v oficiálním provozu od 1.5.2012. Technologie je umístěna v hospodářském přístavku vesnického statku. Převážnou většinu prací na něm si pan sládek udělal sám, rovněž tak receptury jsou jeho vlastní. Na jednu várku lze uvařit 150 litrů. Spilku představují plastové sudy (5 ks po 220 litrech), pivo dozrává v sudech. Slad je z Rajhradu, chmelí se Žateckým červeňákem a Sládkem. Varné nádoby připomínají větší hrnce, pod kterými se topí pevnými palivy.

Pivo Kulak 12° dostalo název po bývalém majiteli zdejšího statku, který byl druhým největším sedlákem ve vsi.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [25%]
2  [13%]
3  [13%]
4  [13%]
5  [25%]
6  [0%]
7  [13%]

Průměrná známka piva je 3.5

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK