Moravský Žižkov Žižkovský ležák 11°


Nefiltrovaný světlý ležák.

Obsah alkoholu min 4,4% obj.

I když je jižní Morava známá především svými vinohrady a kvalitním vínem, pivovarnictví má na Břeclavsku dlouholetou tradici.

Nejstarší zmínka o pivovaru na Břeclavsku pochází z roku 1414 a je věnována pivovaru Břeclav. Soupis majetku z roku 1843 říká, že se na Břeclavsku nacházelo 5 pivovarů: Břeclav, Diváky, Dolní Věstonice, Drnholec a Klobouky a také jedna sladovna ve Velkých Němčicích.

Založením pivovaru Moravský Žižkov v roce 2012 se navázalo na starou tradici z 15. století, která byla na dlouhou dobu zapomenuta a přerušena. Díky skvělé myšlence spojit minipivovar s restaurací jeden celek vznikl tento ojedinělý komplex. Návštěvníkům pivovaru se nabízí jedinečná možnost prohlédnout si pivovarní technologii s 5hl nerezovou varnou přímo v pivnici.

V pivovaru Moravský Žižkov se vaří pivo na dvonádobové nerezové varně z českého sladu plzeňského typu vyrobeného z vybraných odrůd z ječmene z moravy a žateckého poloraného červenku.

Maximální roční výstav je 1000hl.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [33%]
2  [33%]
3  [13%]
4  [7%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [13%]

Průměrná známka piva je 2.6

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK