Kaltenecker Brokát 13° tmavé nefiltrované


Typ : tmavé pivo typu "lager" – speciál

Obsah alkoholu : 5% obj.

Složení: Voda, ječné slady, chmelové produkty a kvasnice.

Senzorické vlastnosti : výrazná chuť praženého sladu, začínající sladkou chutí přes kávové tóny, které přerůstají do kořeněných až karamelových chutí, dominují stopy hořké čokolády, červeného přezrálého ovoce až po chutě uzeného kořeněného masa typu "prossciuto". Dlouhé doznívání jemné, ale intenzivní hořkosti. Čokoládově - kávová černá barva, intenzivní karamelově - kávová vůně, středně plná a hustá pěna.

Patří mezi tmavá piva, jejichž chuť na rozdíl od většiny slovenských tmavých piv není sladká, ale vyniká hořkostí. Pivo není ani cukrem a ani jinými umělými sladidly přislazované a má jemnou a intenzivní, velmi příjemnou hořkou chuť. Patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější piva z produkce pivovaru Kaltenecker i na zahraničních degustačních pivních soutěžích. V roce 2008 ve svojí kategorii pivo Brokát vyhrálo v Českých Budějovicích zlatou medaily a získalo prestižní titul „Pivo české republiky“. V roce 2010 bylo pivo Brokát v Londýně zařazené do výběru 1000 nejlepších piv světa v knize „1001 piv, která musíte ochutnat než zemřete“. Vyrábí se celoročně.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [64%]
2  [27%]
3  [9%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.45

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK