Mikkeller K:rlek


A máme tady další ochutnávku z dánského pivovaru Mikkeller a to K:rlek (styl American Pale Ale), který byl uvařen v belgickém pivovaru De Proefbrouwerij pro jarní a letní období letošního roku z pěti druhů vynikajících chmelů (Columbus, Centennial, Nelson Sauvin, Citra a Simcoe), ovesných vloček, pšenice a tři různých jiných sladů.

Obsah alkoholu: 5,5%

Piva typu American Pale Ale mívají barvu od tmavého zlata až po bronzovou. Styl je charakteristický ovocnou až květinovou, citrusovou vůní amerických chmelů (v K:erlek je i novozélandský Nelson Sauvin). Chmelová hořkost a vůně jsou střední až vysoké. Plnost je střední se slabou sladovou až sladově karamelovou chutí. Ovocné estery a aroma by měly být střední až silné. Úroveň diacetylu velmi nízká, chladový zákal přípustný.

Je to základní americký pivní styl. Většinou to bývá hořké, velmi dobře pitelné pivo, na jehož výrobě v podstatě není co zkazit. Tak jako ležák je základním stavebním kamenem českých pivovarů, tak je pale ale samozřejmým produktem většiny craft breweries.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [91%]
2  [9%]
3  [0%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.09

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK