Anderson Valley Imperial IPA


Anderson Valley Brewing Co. bylo poprvé otevřeno v centru města Boonville v severní Kalifornii 26.prosince 1987. Byl to sen pro všechny, kteří chtěli vychutnávat vysoce kvalitní, svěží a perfektně vyvážená piva. Na oslavu jejich dvaceti let úspěšného provozu vytvořili unikátní pivo Anniversary Imperial IPA, které bylo uvařeno z nadměrného množství sladu a z nejlepších Pacific Northwes chmelů. Tento výroční speciál má 8,7% alk. a 100 IBU (jednotek hořkosti).

A tady vzniká problém. Imperial IPA, kterou můžete dnes u nás ochutnat má podle obalu dokonce 9,2% alk.(hořkost není uvedena). Přes veškerou snahu se mi nikde na internetu nepodařilo objevit tento typ piva s touhle stupňovitostí. Pouze na Ratebeeru ho mají v seznamu, ale nejsou k němu žádné informace. Dokonce ani dodavatel nevěděl, zda se jedná pouze o silnější verzi výročního speciálu nebo jde o pivo jiné.

Myslím však, že tak či onak to bude skvělý chuťový zážitek a určitě stojí za to přijít ochutnat…
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [88%]
2  [0%]
3  [13%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.25

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK