Aecht Schlenkerla Kräusen 11,7°


Aecht Schlenkerla Kräusen je nefiltrovaný ležák jantarové barvy s příjemnou sladovou chuti a mírnou kouřovostí. Zraje dlouhé měsíce v hlubokých skalních sklepech pod pivovarem Schlenkerla a je kroužkovaný s Aecht Schlenkerla Rauchbier Märzen těsně před stáčením do kegů. Aecht Schlenkerla Kräusen je ideální občerstvení pro teplejší měsíce.

Stupňovitost : 11,7°

Obsah alkoholu : 4,5% obj.

Hořkost : 30 IBU

Kräusening je v podstatě to samé, co u nás kroužkování. Do již hotového piva se přidá rozkvašená mladina (mladé, zatím kvasící pivo, většinou ve stádiu tzv. vysokých, bílých kroužků), která znovu "nastartuje" proces kvašení, dodá pivu vyšší říz a může pomoci odstranit některé chuťové vady jako přítomnost diacetylu, nebo acetaldehydu.

Jako základ pro Aecht Schlenkerla Kräusen 11,7° (4,5%/30 IBU) se používá Helles Schlenkerla Lagerbier 11,5° (4,3%/30 IBU), které leží několik měsíců v pivovarských sklepích. Před sudováním je do něho přidána rozkvašená mladina Aecht Schlenkerla Rauchbier Märzen 13,5° (5,1%/30 IBU), tím se zvýší původní stupňovitost a později i lehce obsah alkoholu. V letním období (od 1.6. do konce srpna) je k dispozici v pivnici pivovaru, jinak je určeno výhradně na export do USA.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [56%]
2  [33%]
3  [11%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.56

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK