Rogue HazelNut Brown Nectar


Dnes máme pro Vás nachystanou lahůdku z amerického pivovaru Rogue, který se nachází ve státě Oregon ve městě Newport. Jedná se o Ale tmavě hnědé barvy s oříškovým aroma, bohatou oříškovou chutí a jemným sladovým dozníváním. Při jeho vaření bylo použito 8 druhů sladu (Harrington, Klages, Munich, Hugh Baird Brown, Carastan 13-17, Crystal 70-80, Crystal 135-165 & Beeston Chocolate), dva druhy chmele (Perle a Sterling), extrakt z lískových oříšků, kvasnice Rogues Pacman a Free Range Coastal Water.

Styl : American Brown Ale

Stupňovitost : 14° plato

Obsah alkoholu : 6% obj.

Hořkost : 28 IBU

Brown ale je druh „ejlu“, který má většinou tmavší jantarovou nebo hnědou barvu, sladovou a sladší chuť, nízkou hořkost a chmelové aroma. V Anglii se někdy podle místa původu dělí na Northern Brown Ale (suchý a více chmelený, s více oříškovým než karamelovým charakterem, alkohol 4-5%)) a Southern Brown Ale (tmavší, sladší a slabší, obsah alkoholu 2,8-4,2%), který je však jinými autory považován jen za lahvové varinaty dark mild. Jde o pivní styl, který patří mezi dosti rozvolněné. Nejvíce jej proslavil Newcastle Brown Ale (Newcastle Breweries), který si získal popularitu celosvětově.

Pojem Brown Ale byl poprvé použit londýnskými pivovarníky v 17. století. V 18. století byly brown ale piva chmeleny jen lehce a vařeny ze 100% tmavého sladu. Nyní se brown ale vaří na několika místech světa – Anglie, Belgie, Severní Amerika. Typickými chutěmi bývá čokoláda, karamel, ořechy, slad a místy lehké tóny citrusů.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [21%]
2  [21%]
3  [29%]
4  [14%]
5  [14%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 2.79

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK