Chýně Ale Simco 13°


Tento speciál z Pivovarského dvora Chýně, Praha – západ je vyroben z vody, ječného sladu, amerického chmele a pivovarských kvasinek svrchního kvašení. Nefiltrované, nepasterizované. Jedná se o single hop ale (použit pouze chmel Simcoe).

Obsah alkoholu : 5% obj.

Vzhled : Tmavě jantarové, velmi zakalené, hezká světle okrová pěna, která drží a pěkně kroužkuje.

Chuť : Kořenitá a zemitá, sladová, ovocná, pryskyřičná chmelová. Střední až nižší říz, střední plnost. Chuť chmelová zemitá, středně hořká, sladové karamelové doznívání.

Sládek Tomáš Mikulica zde použil svůj velmi oblíbený americký chmel Simcoe (aromaticko hořká odrůda s velmi nízkým obsahem co-humulonu, která má unikátní borovicově-chmelové aroma), který se v česku zatím moc nepoužívá. V Netopýrovi jste se s ním mohli seznámit pouze v zahraničních ochutnávkách (BrewDog Hardcore IPA, Punk IPA i 5a.m. Saint, De Molen Vuur & Vlam a Mikkeller K:rlek). Brzy jej budete moci vyzkoušet i v Imperial IPA od Matušků – Hellcat 21° (také single hop ale).
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [67%]
2  [24%]
3  [5%]
4  [5%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.48

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK