Mikkeller / Three Floyds Boogoop


Tohle pivečko vzniklo ve spolupráci dánského pivovaru Mikkeler a amerického Three Floyds z Munsteru v Indianě. BooGoop je již jejich čtvrtým společným pivem typu Barley Wine v řadě. Již dříve představili Hvedegoop, Oatgoop a Ruggoop. Boogoop bylo uvařeno v Proef Brouwerij v Belgii, kde se vaří mnoho mikkelerských piv.

Styl : Barley Wine

Obsah alkoholu : 10,4% obj.

Hořkost : 80 IBU

Barley Wine (ječné víno) je nejsilnější a nejbohatší mezi anglickými svrchně kvašenými pivy. V barvě kolísá v široké škále od zlaté až po tmavě jantarovou či hnědou. Vínu se blíží obsahem alkoholu 7-12%. Zpravidla nejsilnější pivo daného pivovaru se nechává před uvedením do prodeje, které bývá časováno na zimní období, dozrávat v sudu několik měsíců za občasného promíchání kvasnic (znovu tak zakvasí). Silná, intenzivní a mnohovrstevnatá chuť nabízí plno tónů po sušeném ovoci a hladivé zahřátí díky obsahu alkoholu, které ale nepůsobí násilně. V čase se chuťové charakteristiky vyvíjí, proto se hodí k archivování. Chuť je neuvěřitelně komplexní se zajímavým „ocasem“, chutnajícím po koňaku.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [92%]
2  [8%]
3  [0%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.08

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK