Svijanský Kvasničák 13°


Svijanský Kvasničák je speciální světlé nefiltrované pivo s obsahem alkoholu 6,0 % obj. vyráběné klasickou technologií, nepasterované, s obsahem kulturních pivovarských kvasinek.

Pivovar Svijany vyrábí pivo klasickou technologií, zachovávající charakter po celém světě proslaveného českého piva plzeňského typu. Všechny druhy piv vyráběné ve svijanském pivovaru, ať se jedná o výčepní piva, ležáky nebo speciály, jsou vyráběny shodným technologickým postupem vyznačujícím se zejména dekokčním způsobem vaření, dvoufázovým kvašením a dlouhodobým zráním při nízkých teplotách.

Svijanské pivo se vaří ze tří základních surovin: vody, sladu, chmele. Vodu vyhovující svým složením požadavkům na kojeneckou vodu a výbornou na pití i v syrovém stavu získávají z vlastních studní v okolí pivovaru. Slad nakupují z okolních malých sladoven, kde dokáží sladovníci z kvalitních českých a moravských ječmenů vyrobit ještě kvalitnější slad. Chmel ze světově proslulé žatecké oblasti nesmí v dobrém českém pivu nikdy chybět.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [25%]
2  [22%]
3  [14%]
4  [33%]
5  [6%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 2.72

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK