Vojkovický Vojkovjan 12°


Dnešní ochutnávku Vojkovjan 12° si sládek Mojmír Velký uvařil ke svým třicátým narozeninám, které oslavil minulou sobotu, takže dodatečně posíláme gratulace do vojkovického pivovárku, který sklidil velké úspěchy na letošní Jarní ceně českých sládků konané ve Zvíkově (24.3.), kde získali dvě velice prestižní ocenění a to první místo za pivo VRANÍK 12° v kategorii tmavé ležáky a v kategorii polotmavé speciály také první místo s pivem GROŠÁK 14°!!!!!!!!!!

Pivovar byl zprovozněn roku 2006. Postaven byl hned vedle hostince v nové budově, kde v přízemí se nachází várna, šrotovna, myčka sudů a ve sklepních prostorech se nachází spilka a ležácký sklep. Pivovar vyrábí klasickou technologií.

VÁRNA - pivo se vaří klasickou dvourmutovou technologií, výroba výhradně z českých surovin moravský slad, žatecký chmel, kulturní kvasnice a pramenitá voda z Beskyd.

SPILKA - po uvaření piva ve várně se tzv. mladina zchladí na zakvasnou teplotu, což je 8°C a zakvasí kvasnicemi typu H. Poté probíhá hlavní kvašení v kvasných kádích po dobu 12 dnů. Dostatečně prokvašené pivo se pak stáčí do ležáckých tanků.

LEŽÁCKÝ SKLEP - pivo zde dozrává ve stojatých ležáckých tancích 5 týdnu při teplotě 2°C pod tlakem 0,5 baru. Po dozrání piva se čepuje přímo z ležáckých tanků až do výčepu.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [33%]
2  [53%]
3  [13%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.8

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK