BrewDog Hardcore IPA


Dnes Vám nabízíme pivo ze skotského pivovaru BrewDog. Tento pivovar byl založen ani ne před pěti roky ve Fraserburghu - Aberdeenshire, přesto se již za tak krátkou dobu jejich piva stala velmi populární nejen na britských ostrovech. Jeho zakladatelé Jamess Watt a Martin Dickie, kteří měli v té době 24 let, byli znuděni z průmyslově vařených ležáků a klasických ejlů, které dominují britskému trhu. Proto v dubnu 2007 vznikl BrewDog. Jejich cílem je vařit skvělá, odvažná a progresivní piva i taková která vycházejí z klasických pivních stylů. Ovšem vše musí být částečně inovované. Jejich punk styl se projevuje například i v teplotě podávaných piv. Ve značkových pivnicích Brewdog (kterých je na ostrovech zatím pět, ale další se již brzy budou otevírat) se i ejly podávají vychlazené na teplotu běžnou pro ležáky.

Styl : Double IPA

Stupňovitost : 20°

Obsah alkoholu : 9,2% obj.

Hořkost : 150 IBU

Barva : tmavě jantarová, mírně zakalená, pěna velmi hustá, lehce béžová, zanechává na skle pravidelné kroužky

Vůně : výrazně chmelová, karamelová, citrusy, borovice, bylinky

Chuť : Chmel, chmel a zase chmel. A kromě chmele karamel, tóny tropického ovoce, pryskyřice, bylinek, s výraznou hořkou dochutí.

Slad : Maris Otter, Crystal malt, Caramalt

Chmel : Centennial, Columbus, Simcoe / Dry Hops: Centennial, Columbus, Simcoe
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [86%]
2  [14%]
3  [0%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.14

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK