Harrach 14°


Pivo Harrach se vaří v prostorách hotelu JELÍNKOVA VILA ve Velkém Meziříčí.

Malostranský pivovar Velké Meziříčí byl vystavěn a zprovozněn v průběhu let 2003 - 2004. První vaření piva zde proběhlo na Velký pátek 9. dubna 2004. Pivovar tím navázal na staletou tradici vaření piva ve Velkém Meziříčí, která zanikla v únoru 1949. Maximální produkcí 4000 hektolitrů piva ročně se řadí do kategorie minipivovarů. Pivo je nefiltrované a nepasterované, vařené tradiční rukodělnou metodou. Typické měděné varny, ve kterých se varný proces odehrává, jsou přímo ve stylové restauraci. V současné době můžete ochutnat tři druhy piv - světlý ležák, tmavý ležák a speciál, které nesou stejný název Velkomeziříčský Harrach.

V Malostranském pivovaře se vaří výhradně piva českého typu, světlé a tmavé pivo o stupňovitosti téměř 12° a speciální světlé pivo o stupňovitosti takřka 14°. Tyto piva vynikají svým působivým charakterem jako je přírodní nasycení oxidem uhličitým, medovou barvou, jemnou vůní, bohatou pěnivostí a plností (tzv. chlebnatostí) chuti. Ležáky u nás vařené jsou bohaté na přírodní vitamín B, který je ve velké míře přítomen v kvasinkách spodního kvašení, jež způsobuji lehké zakalení piva.

Doba zrání piva dosahuje v pivovaře až 70 dní. Všechna piva jsou nefiltrovaná a nepasterovaná, prosta jakýchkoliv přídavků stabilizátorů a jiných nepřírodních látek.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [46%]
2  [15%]
3  [38%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.92

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK