Broumy Matuška E.S.B. 14°


Tento druh piva pochází z Anglie a je považován za anglické pivovarnické dědictví. V Británii se vaří okolo 250 druhů tohoto piva Bitter. Na první chmelové sypání jsme použili US Cascade, který má ve svém rodokmenu anglický Fuggle. Na druhé chmelové sypání byl použit přímo anglický Fuggle. Fuggle je nejslavnější anglický chmel a jeho rodokmen sahá do roku 1875. Na třetí chmelové sypání jsme použili anglický Bramling Cross. Na suché chmelení (Dry Hopping) jsme použili také Bramling Cross. Charakter vůně je díky anglickým chmelům po rybízu a pomerančích. Chmelové aróma je však méně intenzivní než u druhu IPA. Naše „Í. ES. BÍ“ je záměrně méně řízné což je pro tento druh piva typické. Rozvinutí chutě a vůně prospěje vyšší teplota čepovaného piva cca 13st.C.

Obsah alkoholu : 5,7% obj.

Druh : britský Ale (Extra Special Bitter)

Barva : světlá, jantarová

Chuť : výrazná chmelová se sladovým pozadím

Hořkost : vyšší, cca 45 IBU

Chmel : US Cascade, UK Fuggle, UK Bramling Cross

Slad : český plzeňský, bavorský, karamelový, Karapilis

Kvašení : svrchní

Pivo Matuška vyrábíme řemeslnou cestou bez filtrace a pasterizace. Pivo si díky tomu uchovává vlastnosti čerstvého piva točeného přímo z pivního sklepa. Na vaření piva nepoužíváme cukr, sirupy ani chmelový extrakt. V našem pivu zůstávají ve větší či menší míře pivovarské kvasinky, které obsahují vitamíny řady B a další zdraví prospěšné látky. Pivo vyrábíme pouze z pitné vody, sladu, chmelu a pivovarských kvasinek. Pivo vaříme dekokčním rmutovacím způsobem, který dává plnější chlebnatá piva. Tento způsob vaření je náročný na čas a tepelnou energii.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [48%]
2  [35%]
3  [17%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.7

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK