Ústí nad Labem Na Rychtě - Mazel 12°


Pivo MAZEL je světlá dvanáctka, pivo plzeňského typu vařené podle tradičních receptur z českého světlého sladu nejvyšší kvality a chmele z žatecké pěstitelské oblasti. Pivo MAZEL, se vyznačuje větším podílem zbytkového (neprokvašeného) extraktu, sytější barvou, vyšším pH a vyšším obsahem polyfenolových látek, které působí jako antioxidanty. Střední prokvašení piva znamená i střední obsah alkoholu v něm. Senzoricky se toto pivo vyznačuje zejména vyšší plností chuti, s delším dozníváním hořkosti a nižším výskytem cizích vůní a chutí. Silnější intenzita hořkosti podporuje proces trávení a je zdrojem podnětů k dalšímu napití.

Obsah alkoholu : 5,2% obj.

Pivovar Na Rychtě je restaurační pivovar o výrobní kapacitě 1000 hl/rok, která je výhradně určena pro vlastní potřebu restaurace (přesto můžete ochutnat v Netopýrovi :-)). Varny jsou součástí interiéru restaurace, ostatní technologie je kompletně umístěna v suterénních prostorách objektu.

Nad celým pivovarem vládne velmi zkušenou rukou sládek Jaroslav Rottenborn, člověk s téměř padesátiletou zkušeností s vařením piv Zlatopramen a Březňák.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [29%]
2  [71%]
3  [0%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.71

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK