Mostecký Kahan 12°


Dnes Vám v Netopýrovi nabízíme ochutnávku polotmavého ležáku 12° z mosteckého pivovaru Kahan, který byl založen v roce 2009.

Minipivovar MOSTECKÝ KAHAN, se nachází v komletně zrekonstruované části kina Kosmos, který svou unikátní stavbou umožnil přestavbu do nynější podoby minipivovaru se všemi jeho náležitostmi. Pivovar v rohu restaurace a chladící box ve spodní části sklepení, zajišťují dokonalý chod restaurace. Návštěník při vstupu do restaurace na vlastní oči uvidí, jak se v malém měřítku vaří pivo podle starých českých receptů. Tímto bychom chtěli navázat na dlouhotrvající tradici vaření piva na Mostecku, jež se svým pivem proslavilo již v roce 1273, kdy právo vařit městu Most, bylo uděleno Přemyslem Otakarem II.

My, jako malý pivovar, chceme navázat na tradici vaření piva, používáním kvalitního sladu a žateckého chmele, ve spojení s naší výbornou flájskou vodou, která je prezentována, jako jedna z nejlepších v Čechách.

Název piva MOSTECKÝ KAHAN, jsme zvolili po dlouhé úvaze, ve snaze navázat na tradici města Most, které je pro většinu občanů spojeno s doménou horníků a svítících kahanů, při jejich cestě za černým zlatem.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [33%]
2  [25%]
3  [17%]
4  [0%]
5  [8%]
6  [8%]
7  [8%]

Průměrná známka piva je 2.83

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK