Thornbridge Tzara


Rob Lovatt, Thornbridge’s Brewery Director – piva typu kölsch jsem měl vždy velmi rád. Přestože mají kratší dobu ležení, než ostatní německé styly piva, jsou velmi jemné a osvěžující. Abychom vytvořili náš kölsch co nejpřesněji, importovali jsme slady přímo z Bavorska, vybrali tradiční kölsch kvasnice a použili tři druhy německých chmelů.

Obsah alkoholu : 4,8% obj.

Slady : extra light German Pils, Cara pils, Wheat

Chmele : Perle, Tettnanger, Mittelfrüh

Kvasnice : kölsch

Kölsch – svrchně kvašené pivo s lehkým tělem, velmi světlou zlatavou barvou a příjemným, delikátním aroma s jemnými podtóny jablek, hrušek či třešní. Obsah alkoholu většinou okolo 4,8% (stupňovitost 11 až 14). V chuti se jednotlivé značky mohou lišit, ale vždy jde o chuť velmi čistou, lehkou a ovocnou, s hořkým, ale ne nepříjemným dozníváním. Je filtrováno na nádherně průzračně jasný nápoj, ale některé pivovary prodávají i nefiltrovanou verzi pod názvem Wiess. Lokální specialita německého Kolína nad Rýnem, která je od roku 1985 chráněna Kölsch Konvention. Ta stanoví, že pivo tohoto jména se smí vařit pouze v administrativních hranicích města. Přesto tento unikátní pivní styl napodobuje řada pivovarů především v USA. V samotném Kolíně a blízkém okolí ho vyrábí okolo dvaceti výrobců.

Kölsch patří sice mezi piva typu ale, ale přitom jde o jakýsi hybrid. Mísí se zde totiž kvasnice svrchního kvašení se studenějšími podmínkami zrání (typickými pro spodně kvašená piva, například české ležáky). Kombinací těchto dvou postupů docílíte ovocného aromatu, jež však není tak intenzivní jako například u piv ale z britských ostrovů. Navíc několikatýdenní studené ležení těchto piv zjemňuje jejich chuťové charakteristiky.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [30%]
2  [60%]
3  [10%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.8

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK