Mahr’s Bräu Festtags Weisse 13°


Dnes Vám v Netopýrovi nabídneme pivo, které v točené podobě jen tak někde neochutnáte. Jedná se o speciál (bavorský hefeweizen), který je běžně prodáván pouze v láhvové podobě. Na rozdíl od běžného weissu z tohoto bamberského pivovaru (který bude na čepu za 14 dní) má Festtags zvláštní mrkvovo-měděnou barvu. Chutě jsou neuvěřitelně rozmanité a pestré. Můžeme rozpoznat citron, banán, sladký pomeranč, hřebíček, ale i další koření a velmi intenzivní, téměř hmatatelnou chuť sladu. Velmi dobře pitelné a nádherně osvěžující.

Obsah alkoholu : 5,5% obj.

Samozřejmě je uvařeno dle Bavorského zákona o čistotě piva Reinheitsgebod z roku 1516, takže obsahuje pouze ječný a pšeničný slad, vodu, chmel a speciální kvasničné kultury. Na rozdíl od většiny festbierů, které se vaří pouze jednou do roka se Festtags Weisse vaří vícekrát, neboť jak pan sládek říká „Pořád je co slavit“.

Pivovarnická oblast Franky

Franky jsou součástí spolkové země Bavorsko a naleznete je nedaleko českých hranic. Dělí se do tři oblastí, přičemž Horní Franky jsou z pivovarnického hlediska nejzajímavější. Horní Franky s centrem v Bambergu mají rozlohu stejnou jako jižní Morava a na jejich území najdete více jak 160 pivovarů. Navíc tyto pivovary spojuje jedna hlavní věc – kvalita zde vařených piv. Tato oblast je proslavená svými tmavými ležáky mnichovského typu, ale také dvěma místními specialitami – nakuřovaným pivem a pivem zvaným ungespundet. Některé zvláště malé pivovárky mají jako vlajkový produkt tmavý ležák a některé se specializují pouze na něj, ale setkat se zde samozřejmě můžete i s dalšími pivními styly jako je německý Pilsener, Weissbier, nebo silný Bock.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [30%]
2  [52%]
3  [17%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.87

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK