Vítek z Prčice Melanoidní ležák 13°


Jedná se o plnosladové pivo polotmavého zabarvení. V chuti převažují karamelové tóny s velmi lehkým dotekem kávy. Pro vystírku byla použita část tzv. melanoidního sladu. V sypání se používá do 20%. Tento slad se používá kvůli snížení pH sladiny, optimalizaci vystírání, zintenzivnění kvašení, zlepšení stability a zakulacení chuti a dosažení polotmavé barvy.

Pivovar Vítek z Prčice vaří poctivé české nefiltrované kvasnicové pivo, většinou z moravského humnového sladu, na kterém nebylo šetřeno a opravdového žateckého chmele. Pivo necháváme řádně prokvasit a dozrát. Celý proces trvá minimálně jeden měsíc. Vyrábíme klasicky, což chrání výrobek před sériovostí s použitím starých metod vaření, kvašení a zrání. Vaříme pouze z přírodních sladů bez použití barviv nebo ochucených koncentrátů. Takto hotové pivo je pokaždé originál k ochutnání a jeho kouzlo spočívá v tom, že nikdy nebude mít další várka úplně stejnou chuť.

Pivovar Vítek z Prčice zahájil svoji činnost v červenci 2010.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [22%]
2  [0%]
3  [67%]
4  [0%]
5  [11%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 2.78

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK