Fuller´s ESB


Dnes Vám v Netopýrovi poprvé nabízíme pivo z kolébky Ales z Anglie. Jedná se o ESB z pivovaru Fuller´s. Extra Special (Strong) Bitter je pivní kategorie, řadící se těsně pod kategorii IPA. Jedná se v podstatě o agresivnější a vyrovnanější „Bitters“ a to jak v množství alkoholu, tak i v chmelenosti. Slady mají tendenci být výraznější, především v chuti po ovoci.

ESB byl přijat do rodiny Fuller´s beer´s v roce 1971 jako zimní (sezóní) pivo, které mělo nahradit jiné pivo s názvem Old Burton Extra. Brzy se stalo velmi populární, začalo se vařit po celý rok a zůstalo stálou součástí nabídky tohoto anglického pivovaru až do dnes. Nejen že bylo jedním z nejsilnějších, pravidelně vařených točených piv (5,5% obj.), ale bylo také jedním z nejchutnějších. Jeho popularita velmi vzrostla po té, co jej v roce 1978 britská Spotřebitelská organizace Kampaň za pořádné pivo (CAMRA) vyhlásila pivem roku. Od té doby získalo mnohá ocenění na nejrenomovanějších světových soutěžích. V dnešní době je běžně na čepu v mnoha britských, irských, ale i amerických restauracích a barech.

ESB má nádhernou, sytě mahagonovou barvu, v chuti lze cítit oříšky, kyselé ovoce (citrón, angrešt, ale i pomeranč a grep), karamel a samozřejmě chmel. Hladká, jemná hořkost setrvává na patře ještě dlouze po napití.

Použité chmely : Target, Challenger, Northdown a Goldings.

Použité slady : Pale Ale, Crystal a kukuřičný.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [50%]
2  [50%]
3  [0%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.5

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK