Kissmeyer - Stockholm Syndrome Double IPA


Dnes bude na čepu v Netopýrovi poprvé ochutnávka z dánského pivovaru. U nás je sice tato malá země spojována především s tamní dominantní značkou Carlsberg, ale pokud se vám podaří nahlédnout pod pokličku, tak zjistíte, že v Dánsku v posledních letech vzniklo na sto minipivovarů, které vaří piva rozličných pivních kategorií. V roce 2010 vznikl pivovar Kissmeyer Beer and Brewing, jehož zakladatelem, majitelem a sládkem v jedné osobě je Anders Kissmeyer, který je zván jako vážený odborník i na akce typu World Beer Cup, největší to světové degustační soutěže. Anders také pracoval 16 let v Carlsbergu, kde měl na starosti kontrolu kvality jejich pivovarů po celém světě, při působení v Americe (především v pivovaru Brooklyn Oliver) byl však svědkem ohromného rozmachu minipivovarů ve Spojených Státech. Byl překvapen, že takhle malé pivovary mohou vařit pivo takové jedinečné kvality. Nyní již působí přes deset let na vlastní pěst.

Jedná se o silně chmelené pivo (50% americké a 50% novozélandské chmely), měděné, zakalené barvy s hustou nízkou pěnou. Má nižší až střední říz. V chuti je citrusové s příchutí broskví a meruněk zabalených do intenzivní chmelové hořkosti. Lehce karamelové.

Pivní styl : Double IPA

Obsah alkoholu : 9%

Stupňovitost : 21° plato

Hořkost : 100 IBU

Barva : 15-20 EBC

Poznámka : Vařeno pivovarem Sigtuna Brygghus od června 2010
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [83%]
2  [17%]
3  [0%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.17

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK