Pikard Ženské pivo 11° pšeničné


Tohle pivečko bylo uvařeno v zámeckém pivovaru v Ostravě – Zábřehu. Tradice vaření piva v Zábřehu byla obnovena po rekonstrukci zámku v září 2007, kdy byl pivovar slavnostně vysvěcen v den sv. Václava- patrona pivovarníků a sladovníků. Pivo se vaří klasickým postupem, bez extraktů a urychlovacích procesů. Dbá se na prvotřídní suroviny, a tak pro jeho výrobu vybrali ten nejkvalitnější žatecký chmel- "červeňák". Pivo má hořkou chuť, ne však drsnou, v jeho vůni je cítit jen chmel a slad.

Várka pšeničného speciálu obsahuje tradičně používaný žatecký chmel "červeňák" a napůl dělenou dávku ječmenného a pšeničného sladu na dva rmuty. Klíčová složka- speciální francouzské kvasnice podporující svrchní kvašení pak dodávají moku jeho jedinečnou kořeněnou příchuť s jemnými odstíny skořice a hřebíčku. Na první pohled speciál zaujme zlatavou barvou se sytými odstíny v kombinaci s jemným zákalem, typickým pro pšeničná piva. Hustá pěna mu pak dodá patřičnou autoritu. „Důležitou součástí je i další ingredience na bázi ovocné složky, která ale zůstává výrobním tajemstvím zábřežského pivovaru.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [71%]
2  [14%]
3  [0%]
4  [0%]
5  [14%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.71

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK