Anchor Steam


Pivo Anchor Steam je vařeno v Anchor Brewing Company v San Francisku již od roku 1896. Jde o jediný opravdu originální pivní styl, který Amerika dala světu. Unikátní Anchor Steam se vyvíjel mnoho dekád a nemá na světě obdoby. Neobvyklý název pochází z 19. století, kdy se pivům vařeným na západním pobřeží Ameriky přezdívalo steam (pára). V té době americkému pivovarnictví dominovali němečtí sládci, kteří si za „velkou louži“ s sebou přivezli kvasnice, které používali doma. V důsledku nedostatku chlazení ve slunné Kalifornii v kombinaci s použitím ležáckých kvasnic vznikl tento zajímavý pivní styl. Tehdejší metody vaření piva byly obestřeny záhadou, přesto o nich existuje mnoho teorií, avšak žádná nemůže se stoprocentní jistotou říci, proč je slovo steam asociováno s pivem. Dlouhou dobu se pivo nazývalo Anchor (kotva), jakožto název pro unikátní pivo. Slovo Steam se přidalo až v moderní době, kdy se spojení Anchor Steam stalo ochrannou značkou Anchor Brewing.

Dnes se ve Spojených státech vaří pivo v největším počtu pivních kategorií a Steam Beer bylo přejmenováno na California Common, ale Anchor Steam je pořád etalon „syčících“ piv.

Anchor Steam má obsah alkoholu 4,9%, měděnou barvu, sladové aroma s karamelovými tóny, hořkost amerických chmelů a suché doznívání.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [33%]
2  [17%]
3  [33%]
4  [17%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 2.33

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK