Urthel Samaranth


Jedním z nejvíce kreativních pivovarníků v Belgii v současnosti je žena, Hildegard van Ostaden. Žije v Ruiselede, malé vesnice v západních Flandrech, kde v roce 2000 založila společně se svým manželem Basem pivovar Urthel. Tento minipivovar svůj pivovárek vlastně ani nemá. Stále si vaří svá piva jako tzv. „contract brewing“, tedy ve volných kapacitách jiných pivovarů. Od podzimu roku 2006 byly všechny jejich druhy piv uvařeny dle pravého vlámského stylu vaření, na Koningshoeven v Tilburgu v Holandsku. Hildegarda se stará o vaření piva, Bas potom o propagaci a návrhy „uměleckých“ etiket pro jejich piva. Společně se stali dvěma z nejznámějších belgických pivovarníků v mezinárodním světě piva.

Když se Hildegarda a Bas brali, nepodávali svým svatebním hostům víno, ale delikatesní speciální Ale s obsahem alkoholu 11,5%. Tohle pivo se stalo takovým hitem, že se pod názvem Samaranth vaří dodnes. Nejedná se o žádný Single, Dubbel, ani Tripel, ale rovnou Quadrupel, tedy jednu z nejsilnějších belgických kategorií. Hořkost odpovídá zvykům paní sládkové a jejích pivům, prostě speciál každým coulem. Tmavý, lehce nahnědlý, mírně kořeněný s vůní, kde si každý najde to svoje – kandované ovoce, ořechy, čokoládu, marcipán… Tělo piva je plné, s alkoholem, který příjemně zahřeje a končí suchým dozníváním.

V současnosti produkuje tento pivovar tři druhy piva. Kromě Samaranthu ještě Saisonniere, který jste již mohli v Netopýrovi ochutnat a Hop-It, avšak Hildegarda nadále pokračuje v hledání nových, originálních a chutných receptur, aby mohla vytvořit nová a delikatesní Ultherská piva, takže do budoucna můžeme očekávat vícero z těchto překrásných a chutných pivních kreací.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [100%]
2  [0%]
3  [0%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK