Berounský Medvěd 13° tmavé (zelené pivo)


Nebojte se. Nejedná se o žádnou příšernost typu (obarvené) Zelené pivo ze Starobrna. Tohle pivo ani nemá zelenou barvu. Dodatek zelené pivo v záhlaví názvu tu je proto, že se jedná o pivo vařené z čerstvě česaného chmele. Spolumajitel Rodinného pivovaru Berounský medvěd o něm v časopise Pivo, Bier & Ale řekl:

„Zelené pivo vaříme během sklizně chmele. Ten nakupujeme z oblasti Mšence, což je zhruba 15km od Rakovníka. Běžně používáme při vaření jedné várky zhruba 6kg, ale v době sklizně můžeme vařit z právě česaného zeleného chmele. Toho na jednu várku příjde až 16kg. Znamená to sice jezdit obden na chmelnici, ale když však vnímáte rozdíl ve vůni i chuti piva, ten pocit za to stojí. A my chceme vařit pivo, které udělá radost."

Tradice vaření piva v královském městě Beroun je přibližně 550 let stará. Roku 1872 postavilo právovařečné měšťanstvo Berouna svůj pivovar, který vařil pivo až do roku 1978. Po dvacetileté odmlce oživili manželé Mayerovi tradici vaření piva v Berouně a založili soukromý domácí pivovar Berounský medvěd. Pivo je zde vyráběno spodním kvašením z tradičních surovin: pitné vody, ječného sladu, hlávkového chmele a pivovarských kvasnic. Pivo je spotřebiteli předkládáno jako nefiltrované, kvasnicové s bohatým obsahem vitamínu B.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [22%]
2  [0%]
3  [22%]
4  [33%]
5  [0%]
6  [22%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 3.56

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK