Stříbro - U Rybiček Duchmaus Weissbier 14°


Pšeničný „WEISSBIER Duchmaus 14%“ - je pšeničné pivo s typickou sladkokyselou chutí. Toto staročeské pivo je známé také pod názvem „bílé pivo“. Duchmaus je legendární stříbrský skřítek, o kterém se více dozvíte při návštěvě hornického skanzenu, jež je odtud vzdálen jen 10 minut chůze. Do našich ležáckých sklepů se často vkrádá a v případě, že sládek mu nezanechá tuplák piva k nechlemtání, všelijaké neplechy v pivovarském sklepě páše. V našem ležáckém sklepě je pro něj vyhlouben zvláštní vchod přímo ze starobylých štol.

Obsah alkoholu: min. 5,6 obj. %.

Adaptace komplexu domů U Rybiček v centru královského hornického města Stříbra byla zahájena v roce 2001 a dokončena v roce 2007. V historických budovách ze 14. století tak vznikl vinný restaurant a v roce 2008 také pivovar a penzion s pivnicí s vynikající kuchyní. Varna pivovaru je umístěna v pivnici. Naše piva jsou nefiltrovaná a vedle světlého a tmavého ležáku nabízíme i pivo pšeničné a speciály dle aktuální nabídky. Pivovarská technologie je umístěna v historickém sklepě, kde se nachází samoobslužný pivovarský salonek s výhledem na spilky.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [15%]
2  [38%]
3  [31%]
4  [15%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 2.46

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK