Jihlava Radniční Speciál Pumpkin Ale 12°


Původ tohoto vpravdě neobvyklého piva, lze jen stěží dohledat. Každopádně se stalo velmi módní jako sezónní produkt amerických "Craft Breweries"- malých nezávislých pivovarů. Vaří se na začátku podzimu v době sklizně těchto nádherných gigantických plodů. Jedním z prvních výrobců a propagátorů tohoto piva byl "Buffalo Bill" Owens z Buffalo Bill Brewpub v Kalifornii. Tento nadšenec začal pivo vyrábět již koncem 70. let minulého století a jeho popularita postupně zasáhla i další malé pivovary. Dnes jej najdeme v sortimentu většiny "Craft Breweries". Toto pivo je vlastně obdoba amerického dýňového koláče, který v Americe pečou při příležitosti oslav svátku Halloween. Pumpkin Ale je tradičně svrchně kvašené, ochucené čerstvou dýní a kořením, které se užívá na klasický americký dyňový koláč (skořice, muškátový oříšek, hřebíček, koriandr ad.). U nás první dyňové pivo vyrobil pivovar Rambousek v Hradci Králové. Toto pivo bylo spodně kvašené ochucené dýní odrůdy Hokaido a kořeněné.

Dej bůh štěstí

Jiří Jobánek, Petr Žalio (Kvasný Průmysl)

Radniční pivovar dodržuje tradiční, klasickou recepturu tohoto piva. Pivo je svrchně kvašené, nefiltrované a nepasterizované. Při vaření dýňového piva se používá stejná směs koření jako právě na tento dýňový koláč a samozřejmě čerstvé dýně. Pivo má jantarovou barvu a příjemné skořicové aroma.

- Pivo typu Ale- Obsah alkoholu: 5%

- Složení: ječný slad, chmel, voda, pivovarské kvasnice, dýně, směs koření (skořice, muškátový ořech, koriandr)

- Sládek: Jaroslav Dorážka
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [50%]
2  [39%]
3  [6%]
4  [6%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.67

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK