Lipník nad Bečvou Svatovar 11°


11% Svatovar, která je uvařena v Prvním soukromém pivovaru společenském v Lipníku nad Bečvou vyniká svou jemně nasládlou chutí, která přechází v příjemnou hořkost.

Začalo to myšlenkou ……… nedala nám spát tak dlouho, až jsem si nakonec v lednu 2003 vybudovali varnu o objemu 2hl. Zpočátku jsme si pivo vyráběli pro svou vlastní potřebu. Zvýšená poptávka po našem zlatém moku nás přivedla k tomu, že jsme se od roku 2004 začali vařením piva zabývat profesionálně.

Chtěli jsme navázat na tradici vaření piva v Lipníku nad Bečvou, a i proto jsme se pro název našeho pivovaru nechali inspirovat jedním z již zaniklých místních pivovarů, Prvním parním pivovarem společenským (1896 - 1903)

První oficiální várka proběhla 14.2.2004 se začátkem v 16:30 h.

Postupem času jsme však začali zjišťovat, že naše varna přestává kapacitně stačit. Začala v nás opět zrát myšlenka postavit varnu větší, spojenou případně i s vlastní restaurací.Podařilo se nám získat pozemek vzdálený pouze cca 300 m od budov starých lipnických pivovarů a začátkem léta 2006 jsme začali náš nový pivovar stavět.Práce probíhaly do léta 2009, a na sv. Václava ( patrona pivovarníků a sladovníků ) téhož roku jsme restauračni pivovar otevřeli. Slavnostnímu otevření předcházelo téhož dne požehnání varně, pivovarskému zvonu a restaurací místním farářem.Zpočátku jsme pivo stále ještě vařili ve staré varně, následně expedovali do pivovarských sklepů. Od července 2010 je však již veškeré pivo, točené v naší restauraci, uvařené v naší nové 5 hl. varně, následně vykvašené a dozrálé přímo v prostorách nového pivovaru.

Každé pořádné pivo potřebuje také svůj název, proto jsme po mnoha úvahách vybrali ten,který nejvíce odpovídá naší filozofii a vkusně doplňuje interiér restaurace s varnou. Název „ Svatovar „ jsme opět na sv. Václava 2010 vyhodnotili jako nejvhodnější, opatřili ochrannou známkou, a na Štědrý den téhož roku představili veřejnosti.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [38%]
2  [50%]
3  [0%]
4  [13%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.88

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK