Jihlava Radniční Zuzana 12° mandarinkové


Spodně kvašený ležák s příjemnou mandarinkovou chutí. Zuzana je tzv. likérové pivo s obsahem přírodních lihových výtažků.

Název je odvozen od známé jihlavské pověsti spojené se zvonem sv. Jakuba a lazebnicí Zuzanou, která nemalou částkou přispěla na jeho výrobu.

Obsah alkoholu: 4,8%

Složení: ječný slad, žatecký chmel, voda, pivovarské kvasnice, mandarinkový pivní likér

Sládek: Jaroslav Dorážka

Obecně můžeme říct, že pivo v Radniční se vaří klasickou technologií dvourmutovým způsobem. Kvašení probíhá v kvasných kádích, tzv. spilkách. To je třeba jeden z hlavních rozdílů mezi tradiční výrobou piva a moderní průmyslovou výrobou, kde se místo spilek používají CK tanky. Po kvašení se pivo přečerpává do ležáckých tanků, kde zraje a dokvašuje při velmi nízkých teplotách minimálně 4 týdny. Odtud se pivo stáčí do sudů nebo přímo z tanku proudí do výčepu a na stůl do Vašich krýglů.

Naše pivo není filtrované ani pasterizované, a proto se v něm zachovávají všechny původní výživné látky. Pivo je na první pohled mírně zakalené a méně průzračné než piva filtrovaná, ale právě díky tomu obsahuje výhradně přírodní látky (vysoký obsah vitamínů řady B, cukry, kvasinky atd.). Pivo je hutnější a působí velmi blahodárně na lidský organizmus.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [50%]
2  [0%]
3  [13%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [38%]

Průměrná známka piva je 3.5

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK