G.Schneider und Sohn Weisse Original 12,8°


Weisse Original je „vlajkovou lodí“ tohoto pivovaru. Se svým jantarově žlutým až mahagonovým zbarvením a díky nejvyšší kvalitě kvašení má toto pivo výbornou, dlouho přetrvávající chuť. Je příjemně kořeněné s typickou příchutí kvasinek nejvyšší kvality. Aroma hřebíčku a muškátového oříšku příjemně dráždí naše čichové buňky. Na jazyku je jemné, čisté a chuťově vybalancované a ke konci má jemnou perlivou a lehce hořkou příchuť. Recept na vaření tohoto piva byl poprvé použit Georg I. Schneiderem v roce 1872.

Obsah alk. 5,4%obj.

Pivovar Schneider - Sohn (Krejčí a syn) se nachází v bavorském Kelheimu a patří se svým výstavem přes 300000 hl piva ročně v rámci Bavorska k těm větším, zaměřuje se pouze na výrobu pšeničného piva a v rámci své velikosti patří dnes k jedněm z mála stále ještě čistě rodinným pivovarům.

Pivovar je dnes velkým moderním podnikem, ze kterého duch postřižin věru opravdu nedýchá, kde vládne nerez a sterilní čistota, který však ale drží klasickou výrobu (vaření na stupňovitost, otevřené kvasné kádě) a především dbá na výběr kvalitních surovin, ať už podzemní pramenité vody, chmele ze známé oblasti Hallertau a domácích sladů (používá se 60% pšeničného a 40% ječného).
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [75%]
2  [20%]
3  [5%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.3

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK