Slaný Antoš Černé Poupě 12°


Tímto pivem vzdáváme hold nejznámějšímu českému sládkovi Františku Ondřeji Poupěmu, který ve Slaném v letech 1794—1798 působil (poté odešel do brněnského pivovaru). K výrobě tmavého 12 stupňového ležáku je použito všech čtyř tradičních druhů českého sladu. Pivo je spodně kvašené a za svou černou barvu a příjemnou velmi plnou chuť vděčí použití praženého sladu. Nižší sladkost přispívá k jeho výborné pitelnosti a je skutečným skvostem mezi tmavými pivy.

Obsah alkoholu : 4,7% obj.

Chmel : Žatecký poloraný červeňák, Sládek

Slad : mnichovský, karamelový, barevný, plzeňský

Sládek : David Máša

Pivovar Antoš (založen v únoru 2010) obnovuje tradici vaření kvalitního slánského piva po 135 letech. Při jeho vaření je použito výhradně nejkvalitnějších domácích surovin, českého chmele z nedaleké žatecké oblasti a vyhlášeného sladu z moravské Hané připravovaného dnes již ojedinělým způsobem sladování na humnech. Pivo je nefiltrované a nepasterované, aby si tak uchovalo své jedinečné vlastnosti „živého“ piva, jak je znali naši předkové.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [46%]
2  [8%]
3  [38%]
4  [8%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 2.08

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK