Budvar 12° tmavé


Prémiový tmavý ležák doplňuje tradiční nabídku piva z pivovaru Budějovický Budvar, n. p. od roku 2004. Je vyroben stejným postupem jako originální světlý ležák, za použití nejvybranějšího žateckého chmele, moravského sladu, vody čerpané ze 300 m hlubokých artéských studní a tří druhů speciálních barevných ječných sladů: mnichovského, karamelového a praženého. Charakterizuje jej výrazně tmavá barva, suchá, jemně hořká karamelová chuť bez dominance sladkosti. Vůně je delikátní po praženém sladu.

Obsah alkoholu: 4,7% obj.

Stupňovitost: 11,9% hm.

Kvalita a jedinečnost piva Budweiser Budvar je založena na použití nejlepších domácích surovin: nejkvalitnějších hlávek žateckého chmele, vybraného moravského sladu, speciální vlastní kultury kvasinek a panensky čisté vody z 300 metrů hlubokých artéských studní.

Sládci Budějovického Budvaru při vaření piva využívají zkušenosti získávané a předávané po staletí. K výrobě využívají nejmodernější technologie, zároveň však úzkostlivě dbají na dodržování tradičních výrobních postupů, aby byla zachována originální kvalita a nenapodobitelná chuť. Proto kladou velký důraz také na dobu zrání ("ležení") piva, které u prémiového originálního ležáku trvá 90 dní a u speciálního piva Bud Super Strong dokonce 200 dní.

Právě díky kvalitě a originálnímu původu je pivo z Budějovického Budvaru oblíbené a vysoce ceněné na celém světě. V posledních letech získalo například šest medailí na světové soutěži World Quality Selections nebo tituly "Pivo roku" v letech 2001 až 2006, udělované čtenáři nejznámějšího českého pivního časopisu Pivní kurýr. Za vynikající pivo a výborné ekonomické výsledky byl Budějovickému Budvaru v roce 2000 udělen titul Pivo XX. století.

Převzato z www.budvar.cz
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [51%]
2  [26%]
3  [1%]
4  [1%]
5  [9%]
6  [0%]
7  [11%]

Průměrná známka piva je 2.33

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK