Broumovský Opat s rakytníkem 12° kvasnicové


V Broumově uvařili další z řady jejich speciálů, tentokráte kvasnicovou 12° s rakytníkem.

Osobně jsem již pil rakytníkový likér nebo sirup, ale jak může chutnat v pivu opravdu netuším. V každém případě plody rakytníku jsou plné vitamínů a v kombinaci s kvasnicovým pivem (vitamíny skupiny B) to bude přímo vitamínová bomba:-)

Oranžové plody rakytníku jsou koncentrátem důležitých vitamínů: C, A, D, F, K a skupiny B, rutinu, flavonoidů. Dále obsahují pektin, silici, třísloviny, organické kyseliny, oleje a minerály a mnoha dalších prospěšných látek. Zásadní je také obsah alkaloidu hippopheinu, který se v těle přeměňuje na serotonin, hormon důležitý pro celkovou vitalitu, chránící organismus proti depresi i nádorům. Díky tomu působí rakytník jako biogenní stimulátor, povzbuzují odolnost proti infekcím i stresu. Příznivě působí i na krevní oběh, působí hojivě na sliznice dýchacího i trávicího ústrojí i na klouby. Jsou i dobrou prevencí civilizačních chorob jako je arterioskleróza.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [33%]
2  [11%]
3  [33%]
4  [11%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [11%]

Průměrná známka piva je 2.78

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK