Budvar 12° světlé


Budweiser Budvar světlý ležák je pivo pro pravé fajnšmekry. Nejurozenější samičí hlávky kvalitního žateckého chmele, panensky čistá přírodní voda a přednostně vybíraná zrnka unikátní odrůdy moravského ječmene z něj dělají nápoj opravdových znalců. 700 let dlouhá tradice výroby budějovického piva a unikátní, 90 dnů dlouhá doba zrání jeho jedinečnost jen umocňují. Budweiser Budvar světlý ležák si tak můžete vychutnat opravdu všemi smysly. Nejprve okem jeho nádhernou zlatavou barvu a bohatou hustou pěnu, potom přivonět k jeho jemnému chmelovému aroma, v dlani pocítit orosenou sklenici a nakonec chuťovými pohárky vychutnat jeho jemnou až střední silnou hořkost. Světlý ležák se vám tak již navždy vryje do paměti.

Obsah alkoholu: 5,0% obj.

Stupňovitost: 11,9% hm.

Kvalita a jedinečnost piva Budweiser Budvar je založena na použití nejlepších domácích surovin: nejkvalitnějších hlávek žateckého chmele, vybraného moravského sladu, speciální vlastní kultury kvasinek a panensky čisté vody z 300 metrů hlubokých artéských studní.

Sládci Budějovického Budvaru při vaření piva využívají zkušenosti získávané a předávané po staletí. K výrobě využívají nejmodernější technologie, zároveň však úzkostlivě dbají na dodržování tradičních výrobních postupů, aby byla zachována originální kvalita a nenapodobitelná chuť. Proto kladou velký důraz také na dobu zrání ("ležení") piva, které u prémiového originálního ležáku trvá 90 dní a u speciálního piva Bud Super Strong dokonce 200 dní.

Právě díky kvalitě a originálnímu původu je pivo z Budějovického Budvaru oblíbené a vysoce ceněné na celém světě. V posledních letech získalo například šest medailí na světové soutěži World Quality Selections nebo tituly "Pivo roku" v letech 2001 až 2006, udělované čtenáři nejznámějšího českého pivního časopisu Pivní kurýr. Za vynikající pivo a výborné ekonomické výsledky byl Budějovickému Budvaru v roce 2000 udělen titul Pivo XX. století.

Převzato z www.budvar.cz
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [23%]
2  [26%]
3  [25%]
4  [9%]
5  [3%]
6  [2%]
7  [12%]

Průměrná známka piva je 2.96

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK