Žamberk Májový Ale 14°


Dnes Vám v Netopýrovi nabízíme Májový Ale 14°. Různé druhy piva Ale jste již mohli u nás ochutnat, tak můžete posoudit jak se povedlo v Žamberku.

Jedná se o svrchně kvašená piva s vysokým podílem pšenice a jiných obilovin (např. ovsa), která se vyznačují granátovou barvou, nižším řízem, vysokou plností a hořkostí. Ale bylo šířeno po celém světě, protože britský koloniální voják či úředník si své pivo nenechal vzít. Bylo vařeno za různých podmínek a proto je technologie výroby oproti spodně kvašeným ležákům podstatně jednodušší. Zvláště varní technologie, kde ležáky v honbě za čistou sladovou chutí dospěly k technicky a technologicky komplikovanému dekokčnímu vaření, zůstala až zázračně jednoduchá a vyšší teploty kvašení a ležení nevyžadují náročná technická zařízení, neboť výroba chladu byla, především v tropech, technicky a ekonomicky náročná.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [64%]
2  [27%]
3  [9%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.45

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK