Pivovarský Dům Praha Březnová 14°


Březnová 14° z Pivovarského Domu v Praze patří rozhodně k těm povedenějším až velmi slušným pivům typu Märzen, které se u nás uvařily.

Název tohoto piva je odvozen od německého názvu měsíce března. Původ a smysl existence tohoto piva má dvojí výklad. Podle jedné verze se jednalo o silnější jarní pivo, které se pilo na posilněnou na konci dlouhého zimního období. Pravděpodobně správnější verze je, že se jednalo o pivo, kterým se „vytěžovala“ výrobní kapacita pivovaru v nejslabším období, a které bylo určeno ke konzumaci v létě, kdy pivovary zpravidla nestačí vyrábět. Aby vydrželo tak dlouho, muselo se samozřejmě jednat o silnější vícestupňové pivo. Jeho plná chuť nese jemný akcent přídavku nakouřeného sladu. V Pivovarském domě dávají přednost respektování jména tohoto piva, a tak jej nabídce najdete vždy v březnu a zůstává v jejich nabídce zpravidla až do dubna.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [38%]
2  [50%]
3  [13%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.75

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK