Starokladenský Černý Havíř 12,8°


Starokladenský pivovar byl otevřen v listopadu 2009.

Dnes Vám nabízíme další pivečko ze Starokladenského pivovaru U Kozlíků Černý Havíř 12,8°, který hned pár měsíců po vzniku tohoto pivovaru na největším klání minipivovarů u nás Jarní Ceně Českých Sládků 2010 získal prestižní ocenění prvního místa v kategorii Tmavý ležák 12° a letos dokonce vyhrál i vůbec největší soutěž mezi pivovary v ČR Zlatou Pivní Pečeť 2011 v kategorii Tmavý ležák z minipivovaru.

„Černý Havíř je výjimečný ležák, jejž lze pro jeho velmi tmavou až neprůhlednou barvu označit za opravdu černé pivo,“ řekl Macháček. „Vaříme jej podle speciální receptury a při jeho výrobě používáme kromě tří druhů sladu rovněž čokoládový a kvalitní chmel,“ vysvětlil Petr Macháček.

„Výsledkem je magická kombinace chutí s výraznou hořkostí a kávovým doznívajícím koncem připomínající stout, jejž ocení každý opravdový znalec,“ dodal.

Při výrobě Starokladenského piva používáme výhradně české suroviny, žádné chemické konzervanty či syntetické přísady nepoužíváme, neboť jsme přesvedčení , že tyto náhražky do tradičního českého moku rozhodně nepatří.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [57%]
2  [29%]
3  [0%]
4  [14%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.71

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK