Pardubický Kvasňák 12°


Ve znamení úspěchu proběhl pro Pardubický pivovar letošní 21. ročník Slavností piva v Táboře. Na stupně vítězů tu vystoupil hned dvakrát, z toho jedenkrát získal cenu nejvyšší. Zlatou pivní pečeť si odneslo 12° pivo Kvasňák v kategorii kvasnicových a nefiltrovaných piv.

Kvasňák je na trhu teprve necelý rok a jeho obliba mezi konzumenty neustále stoupá. Jedná se o pivo, kdy se při výrobě vynechá proces filtrace tak, jak to bylo za starých časů běžné. V nápoji tak zůstávají rozptýlené pivovarské kvasinky, které pivu dodávají plnější a výraznější chuť a způsobují zakalení nápoje, což je pro tento druh piva typické. Pivovarské kvasinky jsou bohatým zdrojem vitamínu B, stopových prvků a minerálů, společně s látkami obsaženými ve sladu, chmelu a vodě velmi příznivě působí na celý organismus člověka.

Zlatá pivní pečeť je pro Pardubický Kvasňák prvním oceněním od odborné poroty a potvrzuje tak kvalitu a jedinečnost jeho chuti. "Rok 2011 je pro pivovar ve znamení 140. výročí jeho založení a zlatá pivní pečeť je prvním úspěchem. Doufám, že v tomto úspěšném duchu bude pokračovat i celý tento rok," vyslovil se k úspěchu ředitel Jan Kvasnička. Obsah alk. 5,0%obj.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [46%]
2  [46%]
3  [8%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.62

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK