Purkmistr Písař 12° pšeničné


Vrchně kvašené pšeničné pivo, charakteristické svou ovocnou složkou. Zejména v letních měsících se stává příjemným osvěžením.

Pivo bavorského typu

Obsah alkoholu: 4,8%

Složení: ječný a pšeničný slad, žatecký chmel, voda, pivovarské kvasnice

Vrchní sládek: Ing. Josef Krýsl, Sládek: Petr Krýsl

Písař 12° získal na poslední Jarní ceně českých sládků 2010 (největší soutěž minipivovarů u nás) 1.místo v kategorii pšeničné weizen a weizendunkel 10-12,99 %

Pivo podáváme nefiltrované a nepasterizované, aby se v něm zachovaly všechny původní výživné látky. Pivo sice na první pohled vypadá jako mírně zakalené a méně průzračné než piva filtrovaná, ale právě díky tomu obsahuje výhradně přírodní látky (vysoký obsah vitamínů řady B, cukry, kvasinky atd.), je hutnější a působí velmi blahodárně na lidský organizmus.

Jednotlivé receptury pro Vás vyvinul a odzkoušel (a uvařil podle nich naše piva) známý plzeňský sládek ing. Josef Krýsl, který získal za svoje postupy v soutěžích malých a restauračních pivovarů řadu ocenění.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [36%]
2  [55%]
3  [0%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [9%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 2

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK