Purkmistr 12°


Klasický světlý ležák plzeňského typu, vařený dvourmutovým způsobem z nejlepších ručně vyrobených moravských sladů. Lahodná doznívající hořkost piva je dosažena použitím proslulého žateckého poloraného červeňáku. Klasické hlavní kvašení a zrání dodávají pivu chuť, která je pro světlé ležáky plzeňského typu nezaměnitelná.

Pivo plzeňského typu

Obsah alkoholu: 4,8%

Složení: ječný slad, žatecký chmel, voda, pivovarské kvasnice

Pivovarský dvůr Plzeň naleznete na návsi příměstské části Černice. Jedná se o rozsáhlý nově zrekonstruovaný statek a obsahuje pivnici s pivovarem, restauraci, hotel abowling. Vaří se zde vlastní pivo pod značkou Purkmistr s návazností na Domažlický pivovar, kde se toto pivo vařilo v minulosti a Písař.

Vrchní sládek: Ing. Josef Krýsl (absolvent SPŠPT a VŠCHT patří mezi nejznámější sládky v ČR; dlouhá léta působil mimo jiné jako sládek také v Plzeňském Prazdroji).

Sládek: Petr Krýsl (absolvent SPŠPT, syn Josefa Krýsla, jde důsledně ve stopách svého otce a je pokračovatelem v rodinné tradici).
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [40%]
2  [30%]
3  [10%]
4  [10%]
5  [0%]
6  [10%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 2.3

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK