St.Georgen Bräu Heller Bock 16°


Ode dneška můžete v Netopýrovi ochutnat již třetí styl piva z bavorského pivovaru St. Georgen v Buttenheimu. Jedná se o světlou verzi piva typu bock s obsahem alkoholu 6,5%obj.

Piva typu Bock patří mezi silná piva, nejčastěji EPM nad 16 % hm. Tento druh piva představuje širokou skupinu v zahraničí vyráběných piv. Vyrábí se ve všech barevných variantách jako světlé, polotmavé, avšak nejtradičnější je jeho tmavá podoba. Lze napsat, že prapůvodní bock bylo silné, tmavé svrchně kvašené pšeničné pivo, jež se tradičně vyrábělo v zimě na oslavu přicházejícího jara.

Bock znamená německy kozel. Bockbier pochází z okolí německého města Einbeck v Dolním Sasku, kde se pivo vaří od roku 1351. Město provází bohatá a slavná pivovarnická tradice a kvalita zdejšího piva byla známá po celém Německu. Někdy v 17.století se bock rozšířil do Bavorska, kde se zabydlel a stal natolik oblíbený, že ho místní pivaři považují za vlastní. Typ piva je zde poprvé zmiňován ve spojitosti s královským pivovarem Hofbraühaus v Mnichově.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [50%]
2  [50%]
3  [0%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.5

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK