G.Schneider und Sohn Aventinus Weizenbock 18°


Obsah alk. 8,2%

Složení : 60% pšeničný slad, 40% ječný slad, chmel, kvasnice, voda

Pivo Aventinus spadá do kategorie piv weizenbock. Stupňovitost 18, barva dohněda, ve vůni zřetelné stopy kandovaného ovoce. Po lehkém zahřátí vystupuje ovoce a alkohol, plné tělo je lehce lepivé.

Pivovar Schneider - Sohn (Krejčí a syn) patří se svým výstavem přes 300000 hl piva ročně v rámci Bavorska k těm větším, zaměřuje se pouze na výrobu pšeničného piva a v rámci své velikosti patří dnes k jedněm z mála stále ještě čistě rodinným pivovarům.

Pivovar byl založen r. 1872. Původně se nacházel v bavorské metropoli (přímo v centru), ale neodolal spojeneckým náletům na Mnichov v r.1944 a tak bylo nakonec nad troskami vybombardovaného pivovaru rozhodnuto o kompletním přesunu výroby piva do pivovaru v Kelheimu, který už rodina Schneiderů vlastnila jako pobočku svého hlavního pivovaru od konce 20. Let.

Pivovar je dnes velkým moderním podnikem, ze kterého duch postřižin věru opravdu nedýchá, kde vládne nerez a sterilní čistota, který však ale drží klasickou výrobu (vaření na stupňovitost, otevřené kvasné kádě) a především dbá na výběr kvalitních surovin, ať už podzemní pramenité vody, chmele ze známé oblasti Hallertau a domácích sladů (používá se 60% pšeničného a 40% ječného).
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [61%]
2  [22%]
3  [17%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.56

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK