Broumy Matuška IPA Raptor 15°


Anglická IPA pochází z 19. století. Byla vyvážena do Indie, kde byly anglické kolonie. Pivo muselo přežít dlouhou lodní cestu v teple ,a proto se vařilo silnější a více chmelené. Chmel totiž chrání pivo proti škodlivým bakteriím. Pro Raptora jsme použili kombinaci českých, anglických, amerických surovin a náš varný postup. Proto naší verzi nazýváme intercontinental. Zajímavost je ta, že Raptora vyvážíme zpět domů, do Anglie.

Druh : india pale ale / intercontinetal

Barva : polotmavá - jantarová

Vůně : středně intezivní po kombinaci českých a amerických chmelů; charakter ovocný, květinový, citrusový

Chuť : tělnatá sladová, pestrá s intezivní hořkostí

Hořkost : intezivní

Obsah alkoholu : 6,3% obj.

Chmel : cz žatecký + cz premiant + us cascade + us summit

Slad : český plzeňský, bavorský, karamelový, karapils

Kvašení : svrchní

Pivo Matuška vyrábíme řemeslnou cestou bez filtrace a pasterizace. Pivo si díky tomu uchovává vlastnosti čerstvého piva točeného přímo z pivního sklepa. Na vaření piva nepoužíváme cukr, sirupy ani chmelový extrakt. V našem pivu zůstávají ve větší či menší míře pivovarské kvasinky, které obsahují vitamíny řady B a další zdraví prospěšné látky. Pivo vyrábíme pouze z pitné vody, sladu, chmelu a pivovarských kvasinek. Pivo vaříme dekokčním rmutovacím způsobem, který dává plnější chlebnatá piva. Tento způsob vaření je náročný na čas a tepelnou energii.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [75%]
2  [23%]
3  [0%]
4  [0%]
5  [2%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.29

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK