St.Georgen Bräu Doppelbock


Objem alk. 7,3%

Kromě tradičního tmavého a světlého Bocku se, většinou jako sezónní pivo, vaří tzv. Doppelbock neboli dvojitý kozlík. Neznamená to, že by měl dvakrát takovou silu, nebo dvakrát více alkoholu než klasický Bock. I když lze narazit i na opravdové siláky, kteří mají hodně přes 20% EPM, většinou se však stupňovitost pohybuje mezi 18° a 20°. První historicky doložený Doppelbock uvařili mniši řádu svatého Františka z Pauly v Mnichově. Pivo se vařilo na období půstu jakožto tekutý chléb. Dodnes můžete toto pivo nalézt v portfoliu pivovaru Paulaner pod historickým názvem Salvator. Po vzoru tohoto ikonického piva dává mnoho pivovarů svým Doppelbockům název končící na -ator.

Doppelbock ze St. Georgen Bräu má světle hnědočervenou barvu, je sladový, mírně karamelkový a po sušeném ovoci (švestky?), které bylo zlehka marinované v alkoholu. Alkohol samotný je velmi umně skryt a jen z povzdálí doplňuje ostatní chutě a vůně. A pozor, pivo na to jak je silné, je pouze středně plné a mohlo by tak lákat k nestřídmému pití.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [31%]
2  [19%]
3  [44%]
4  [6%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 2.25

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK